Vida Eszter

Vida Eszter

Vida Eszter vagyok, a SentiOne social listening nemzetközi cégcsoport magyarországi ügynökségének kommunikációs igazgatója. Pozíciómból fakadóan proaktívan keresem azokat a lehetőségeket, ahol az adatvezérelt igazság megismerése mentén új és információdús lehetőségek bontakoznak ki. Az interneten közzétett milliárdnyi tartalom konstans és valós idejű figyelése, strukturálása és megértése pont ezt az élményt hozza magával. Legyen szó bármilyen témáról. Épp ezért döntöttünk úgy, hogy az Alapítvány az Alapítványokért egyesület munkájában, küldetésében is szeretnénk részt vállalni, és odaadni azokat az online történeteket, emlékeket, trendeket, amelyek egyrészt segítik az Alapítvány működését, másrészt sose hallott, látott tanulságokkal gazdagíthatják a programok sikerét, hosszú távú hatását.

Mire legbüszkébb munkája során?
Online minden megtörténik. Mert ma minden online - is - történik. Amit igazán szeretek, és amire igazán büszke vagyok a munkámban az az a páratlan lehetőség, hogy milliónyi internetes forrásból tájékozódva egy-egy kutatás erejéig szakértővé válhatok bármilyen témában. A személyes véleményemen túl megismerhetem a web és a közösségi média cenzúrát nem tűrő világában kibomló trendeket.

Mik azok az értekek amiért elfogadta az alapítvány felkérését?
A "hatás" szó tökéletesen rezonál az értékrendemmel, a "missziómmal", a munkamorálommal. Mivel ez az attitüd adja az Alapítvány filozófiájának egyik legfontosabb alapkövét is, úgy gondolom, hogy összefutnak azok az utak, amelyeken járunk. Még akkor is, ha alapvetően két különböző útról van is szó.

Mi lesz a szerepe szakmailag az alapítvány életében?
Szakmai támogatóként, adatszolgáltató partnerként állunk az Alapítvány mellett. A SentiOne több mint 17 milliárd rögzített adattal, teljes közösségi és online média lefedettséggel és az internet 3,5 évre visszamenő memóriájával támogatja az Alapítvány kezdeményezéseit, programjait.

Az interneten minden szóba kerül. Szívesen, és rengeteg adattal állunk egy olyan kezdeményezés mögé, mellé, amely hosszú távú hatást kelt - törekszik kelteni a társadalom széles rétegében vagy épp egy kisebb, szubkulturális közegben. Adott céltól függően. Minden program mögött történetek állnak. És minden online történet mögött elemezhető adatok. Kulcsszavas keresésünk segítségével megtaláljuk az összes olyan, az interneten publikusan közzétett élményt, kommentet, cikket, posztot vagy akár hashtaget, amelyben az adott kutatást meghatározó legfontosabb kifejezések bármelyike is előfordul. Ezen keresztül pedig belenézhetünk a társadalom szertágazó véleményeinek online tükörképébe. Szeretnék olyan történeteket megismerni, amelyek alapvetően nem a sajátjaim, de a social listening tanulságain keresztül azzá válhatnak. Ennek a lehetőségét látom az együttműködésben.

Legkedvesebb idézetem: "The universe is not made of atoms. It is made of tiny stories."