A Gála

Felszínre kerüljenek az értékek.

Kik vesznek részt a gálán?
A benevezett civil szervezetek, a szakmai zsűri tagjai, támogatók, a média képviselői, védnökök, jóság nagyköveteink, sztárvendégek.

Hány jelölttel indul a gála a díjátadón?
Összesen 21 alapítványt jelölhetnek 7 kategóriában.

Hány alapítványt szűrnek első körben?
I. szűrés: minden kategóriában harmincöt alapítványt szűrünk.
II. szűrés: összesen hamincöt alapítványt szűrünk.
III szűrés: hétszer hármas mátrixot állítottunk fel.

Milyen szervezet, intézmény segít az alapítványok pontos és megbízható statisztikájának összegyűjtésében?
A legfrissebb statisztikát vesszük mindig alapul. Ebben segít a KSH és a cégbíróság.

Hány alapítvány nyerhet?
Hét kategóriában hét nyertes van, minden kategóriában 1 alapítvàny nyer!

Mit nyernek az alapítványok?
Szponzori támogatást (pénzdíjat), ("szobor" díjat), PR és marketing segítséget, önkénteseket, segítőket, elismerést.

Évente hányszor díjazzák az alapítványokat?
Mindössze egyszer!

Hány fő alkotja a szakmai zsűrit?
21 fő alkotja a szakmai zsűrit.
Mind a hét kategóriában 3 fős szakmai zsűrit jelöltünk ki, akik döntenek arról, hogy melyik lesz az év alapítványa!

Ezt ki hagyja jóvá?
Egy közjegyző és a kuratórium elnöke.

Kik indulhatnak a díjakért?
Alapítványok, civil szervezetek.
A legtöbbet segítő, leginnovatívabb, legnagyobb tetteket végrehajtó, legnagyobb érdemet kivívó, legerősebb, legcélratörőbb, legnagyobb változást előidéző, leginkább tanító-jellegű, példaértékű szervezetek.

Ezzel a kezdeményezéssel milyen pozitív változásokat szeretnének előidézni?
A jótékonyságot, az adakozást és egymás támogatását szeretnénk elősegíteni, javítva ezzel a jótékonysági indexet is.

Jótékony cégeket kapcsolunk össze civil szervezetekkel, így juttatva “transzparens“ adományokat a különböző karitatív programok megvalósítására.

Kik segítenek a pénzadományok előteremtésében?
Szponzorok, akik a társadalmi felelősségvállalást fontosnak tartják. Magánszemélyek és cégek egyaránt.
Szerencsére egyre több cég politikájába és kultúrájába beletartozik a "CSR tudatosság". Ha egy cég eddig még nem tartotta fontosnak az adományozást, akkor mi segítünk az üzletpolitikájába illeszteni. Ezért is állnak mellénk oly sokan.