Pálvölgyiné Váradi Vera

Plüss készítő mester

Váradi Vera

Mire legbüszkébb munkája során?
Arra, hogy sok embernek megmutattam, hogy képesek megalkotni valamit, amiről azt hitték, hogy számukra lehetetlen.

Mik azok az értekek amiért elfogadta az alapítvány felkérését?
Szimpatikus a gondolat, hogy együtt segítsünk sok kicsi sokra megy alapon. És talán azt is meg lehet tanítani, hogy másnak egy apróság is milyen érték lehet.

Mi lesz a szerepe szakmailag az alapítvány életében?
Segítek az embereknek megmutatni, hogy attól, hogy egy játék megsérült nem kell rögtön kidobni (mint ahogy egy sérült emberről sem szabad lemondani) illetve megmutatom hogyan készíthetnek saját játékot. Az alkotás öröme, illetve a folyamat megismerése segít abban, hogy a sérült figurákat ne dobjuk el olyan könnyen. Van akinek a szeretett játék nem lecserélhető (legyen ennek lelki vagy anyagi oka), aki maga is elkészít egy játékot jobban megérzi annak értékét.

Remélem, hogy néhányan átnézik majd az otthoni plüssöket és ha sérültet találnak azt nem azonnal eldobják és vesznek helyette valamit, hanem szánnak rá egy kis időt és rendbehozzák, hogy utána nekik vagy valaki másnak az még örömet okozhasson. És remélem, hogy néhányan rájönnek, hogy kis segítséggel bárki tud valami értékeset alkotni.

"Játékot képesek a gépek is gyártani, de lelket csak az ember adhat nekik."