Sztaniszlav András

Vállalati kommunikációs szakember

Sztaniszlav András

Építésznek, majd újságírónak tanultam, de végül a vállalati kommunikáció területén kötöttem ki, immár több mint egy évtizede. Több téma között a legérdekesebb kihívást ma a vállalatok valódi szerepvállalása a társadalmi, környezeti fenntarthatóság érdekében, a technológa felelős használata és az etikus működés jelenti. Az ilyen feladatokat szívesen vállalom és igyekszem nem csak tanácsokkal, hanem saját példámmal is követőket szerezni.

Mire legbüszkébb munkája során?
Örülök, hogy a munkák gyümölcseként számos vállalat indult el a szakmai fejlődés útján, jónéhány innovatív kommunikációs megoldást sikerült bevezetni az elmúlt évek során. Örömmel tölt el az is, hogy a nemzetközi piacon is megálltam a helyet és számos szakmai szervezet vezetőségébe kerültem. Úgy érzem, hogy ezáltal a tapasztalataimat sikerül is visszaforgatni a kommunikációs szakma fejlesztésébe és jóleső érzés, hogy ezt nemzetközi területen is díjazzák.

Mik azok az értekek amiért elfogadta az alapítvány felkérését?
Ildikó lelkesedése és néhány hosszabb beszélgetés során világos lett, mennyire jószívvel és rengeteg munkával küzd azért, hogy az Alapítvány sikeres legyen. Fontosnak tartom, hogy akik megtehetik (tapasztalatunk, kapcsolataik, vagy egyéb rendelkezésre álló erőforrásaik révén), azok forgassanak vissza a társadalom felé. Az Alapítvány célkitűzéseivel egyetértek, bízom benne, hogy sikeres is lesz a megvalósítás.

Mi lesz a szerepe szakmailag az alapítvány életében?
Szakmai támogatóként igyekszem sokéves tapasztalatommal, nemzetközi tudásommal is előremozdítani a programok sikerét. Remélem, hogy tanácsaimmal az Alapítvány eredményesen tud majd küzdeni mindazokért a célokért, amiket alapítóik megfogadtak. Bízom benne, hogy a működés és a programok során számos olyan emberrel fogok találkozni, akiket másképp lehet, hogy meg sem ismertem és a közös gondolkodásunk is az Alaptvány javát szolgálja.

Remélem, hogy a program sikeres lesz, példát mutat más szervezeteknek is. Bízom abban is, hogy a széles támogatói kör együtt még többet tehet majd, mint külön-külön.

"A változást mindig magunkban kell keresni, magunkkal kell kezdeni. ."