Boros Lilli

Önkéntes segítő

Boros Lilli

E-mail: info@alapitvanyokert.hu

A nevem Boros Lilli, Budapesten ének tagozatos általános iskola 6.-ik évfolyamán tanulok. Szeretek rajzolni és barkácsolni. Nagyon szeretem a border collie kutyákat.

Mi lesz a szereped az alapítvány életében?
Jelenleg a Legfiatalabb Önkéntes segítője vagyok.

Hány éves vagy?
12 éves vagyok.

Mi jutatott el arra a gondolatra, hogy ilyen fiatalon csatlakozz a segítő, tanító programunkhoz? Saját elhatározásodból csatlakozol?
Az iskolában volt egy csoportmunka ahol gyűjteni kellett információkat, a látássérültek, hallássérültek, mozgássérültek, mozgássérült sportok, autisták fogyatékkal élők helyzetéről. Azért választottam a mozgássérültek csoportját, mert nagymamám is az. Vele készítettem interjút, így hozzásegített a feladat elvégzéséhez. A családom is a jó példát mutat nekem.

Mik azok az értékek amiért csatlakoztál?
Mert szeretnék segíteni a gyermekeknek.

Milyen ötlettel támogatod a programot, az alapítvány munkáját?
Az ötletem az, hogy gyerekként interjúkat készítek ép és sérült felnőttekkel, gyerekekkel és tanító jelleggel hasson arra, aki meghallgatja.

Mit vársz el a jótékonysági kezdeményezésünktől?
Azt várom el , hogy más gyermekek is aki látják ilyen kis gyermek korban a problémát, lelkesedjenek fel ők is, hogy ne nézzék le a sérült embereket, helyette segítsenek nekik.

Kérted a szüleid beleegyezését?
Nem volt rá szükség, szívesen csinálom.

Ők hogy fogadták el, hogy önkénteskedni akarsz ilyen fiatalon és amikor a szabadidőd engedi?
Örültek neki, hogy ilyen ötletem van.

Kinek szeretnél segíteni vagy példát mutatni?
Erősítem osztalytásaimat, korosztályomat, generációmat.

Honnan hallottál az alapîtványunkról?
Apukámtól!

Az alapítvány képzésein részt szeretnél venni?
Igen

Elfogadod, hogy segítő társat jelölünk ki melléd?
Igen elfogadom.

Mi szeretnél lenni ha felnőt leszel?
Éttermet szeretnék nyitnyi a neve: “Lilcsi de fincsi”.

Szeretettel üdvözlünk és boldogan fogadunk téged a csapatunkba mint legfiatalabb önkéntesünket.
Fogadd szeretettel örömünket.