Vida Virág

jóság nagykövet, úságíró, tudósító

Los Angeles
Vida Virág

Vida Virág los angeles-i magyar kulturális újságíró, kritikus. Közel egy évtizede tudósítja a magyar lapokat és magazinokat a Los Angeles-ben zajló eseményekről: filmbemutatókról, filmfesztiválokról, színházi bemutatókról. Számos világhírű színésszel, művésszel, a kulturális élet jeles külföldi, és hazai képviselőjével készített már interjút. A magyar kultúrát Los Angeles-ből is figyelemmel kíséri és gyakori hazalátogatásakor a hazai kulturális élet aktív tagja.

Ő maga is művész - 2015-ben Budapesten önálló kiállítással jelentkezett képzőművészként (Sorsvonalak), jelenleg verseket illusztrál, valamint folyamatosan dolgozik koreográfusként. Diplomáit a Debreceni Egyetem magyar-művészet történet szakán szerezte (MS) és a Magyar Táncművészeti Főiskola modern tánc szakirányán (BA). Nevéhez fűződik a Debreceni Egyetem LÉK Irodalmi Önképzőkörének megalapítása, ami 2017-ben a 20. jubileumát ünnepelte.

Mire legbüszkébb a munkájával kapcsolatban?
Az újságírói munkára mindig alázattal tekintettem - egyfajta szolgálatként és nem önkifejezésként. Azt gondolom, minket ért a megtiszteltetés, hogy tájékoztassuk az olvasókat, a hallgatókat, a nézőket olyan eseményekről, helyszínekről bejelentkezve, ahol ők személyesen nem lehetnek jelen. Ha kritikát írok, szintén igyekszem a szakmai felkészültségem legjavával segíteni az olvasók választását, értelmezését. Leginkább az tölt el büszkeséggel, amikor az olvasóim kedves szavakkal köszönik meg a munkámat.

Mik azok az értékek, amik miatt elfogadta az alapítvány felkérését?
A jótékonysági szolgálat mindig meggyőző érv számomra.

Mi lesz a szerepe szakmai zsűri tagjaként az alapítvány életében?
Jóság nagykövetként az alapítvány legfontosabb értékeit képviselem és ezen értékek mentén hidat teremtek Los Angeles és Magyarország között.

Mit vár ettől a kezdeményezéstől?
Nagyon fontosnak tartom, hogy reflektorfénybe kerüljenek azok az alapítványok, amelyek nemes célokat támogatnak, ott nyújtanak segítséget, ahol a legnagyobb szükség van rá. Azáltal, hogy az Alapítvány az Alapítványokért kidolgozott egy szakmai zsűri által előkészített díjazási rendszert, épp ezt a célt látom megvalósulni.

“Légy kedves másokhoz - mindenkinek kemény csatákat kell megvívnia.” (Platon)