Benedekffy Katalin

operaénekesnő

Benedekffy Katalin

Egy romantikus székely kis faluban, Nagygalambfalván született az erdélyi hegyek lábánál. Kora gyermekkorától vett részt zenei és irodalmi eseményeken, és nyert számos nemzetközi díjat.

Zenei és középiskolai tanulmányai után úgy döntött, színész lesz, és elvégezte a budapesti Nemzeti Színiakadémiát. Az akadémia elvégzése után számos fővárosi és vidéki színházban játszott főszerepeket (Fővárosi Operettszínház, Thália színház, Debrecen, Győr, Szolnok, Zalaegerszeg stb.). 2003-ban készült karácsonyi lemeze még ugyanebben az évben aranylemez lett.

Néhány évvel ezelőtt ismét belevetette magát a klasszikus műfaj tanulásába, valamint az opera világába. Számos operakurzuson vett részt Európa-szerte. Mestere a világhírű mezzoszoprán: Hamari Júlia, aki 1967- től a Rajnai Német Opera tagja, több alkalommal lépett fel a Salzburgi Ünnepi Játékokon, a Holland Fesztiválon, Milánóban, New Yorkban, Londonban és a világ egyéb számos színpadán. 1989 óta a stuttgarti Állami Zeneművészeti Főiskola professzora. Korábban dolgozott Laki Krisztinával és Tokody Ilonával is, aki Placido Domingo és Jose Carreras partnere volt a világ számos színpadán. Az ő irányítása alatt együttműködésük eredményeként kapták meg a "Mester és Tanítványa" díjat. Az elmúlt években számos gálakoncerten vett részt Európában (Németország, Spanyolország, Ausztria, Svájc) és a tengerentúlon is (USA: Los Angeles, San Francisco, Kanada: Montreal, Ottawa, Toronto).

Néhány kiemelkedő siker a közelmúltból: címszereplője a Báthory Erzsébet opera-musicalnek, melyet a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon mutattak be, Debrecenben Zerlina szerepében mutatkozott be (Mozart: Don Giovanni) és Szegeden eljátszotta Adina szerepét Donizetti: Szerelmi bájital című operájában. Napjainkban dolgozik a Szegedi Nemzeti Színházzal, a debreceni Csokonai Színházzal, a kolozsvári Magyar Operával. Gyakran láthatjuk a Televízió különböző kulturális programjaiban.

Mindeközben nem feledkezett meg szűkebb hazájáról, Erdélyről, ahol rendszeresen lép fel, segíti az ottani fiatalokat, jótékonysági koncerteket ad civil szervezeteknek és egyházaknak. Ezért is áll közel hozzá a gondolat, hogy az alapítványban dolgozva tegyen a közért, segítsen a rászorulóknak. Szakmai munkájával szeretne hozzájárulni az alapítvány sikeres működéséhez.

A Művésznőt idézve: A művészet feladata az élet jobbá és szebbé tétele. Bízom abban, hogy közös erővel hozzájárulhatunk a hátrányos helyzetben élők boldogulásához.
Köszönöm a bizalmat, a felkérést örömmel elfogadom.