Képgaléria / Fa ültetés - Károlyi István Gyermekközpont, Fót

Fa ültetés - Károlyi István Gyermekközpont, Fót

Faültetés gyermekekkel.  A Fóti Gyermekvárosba az otthon területén, 3 fűzfa és 4 hársfa került a földbe, összesen 7 fa, 7 hangjegy: do, ré, mi, fá, szo, lá, ti a zene jegyében.

László Zoltán tréner
Ma voltam az „Alapítvány az Alapítványokért” vezetőjének, Ildikónak a kérésére a Gyerekvárosban. Nagyon izgalmas és érdekes volt.Konfuciusz azt mondta, „Ha egy évre tervezel, vess magot! Ha tíz évre tervezel, ültess fát! Ha száz évre tervezel, tanítsd az embereket! " Ennek szellemében elültettünk hét csemetét – melyeket a zenei hangok alapján dó, ré, mi, fá, szó, lá, ti nek neveztek el, mint egy szimbóluma a zenének, a zenének, amely gyógyít is.Taníts – áll Konfuciusz üzenetében – megpróbáltam rövid, vidám és érdekes történetekbe rejtve átadni pár gondolatot, bátorító szót a jelenlévő fiataloknak.Remélem fogok még találkozni velük! Annyira jó volt ott lenni, megméretkezni a szemükben – nagyon őszinte közönség, kimutatják azt is ha nem érdekli őket valami, és csillogó szemekkel jutalmaznak, ha elérnek hozzájuk a szavaid.Örülök, hogy megismerhettem az igazgató urat és néhány munkatársát, akik szívükön viselik a fiatalok sorsát, mindennapjait.Köszönöm Ildikónak és az alapítványnak, hogy ott lehettem.U.I. Ha tehetitek, kérlek támogassátok a fóti Károlyi István Gyermekközpontot. Ruha, játék, tisztítószer, édesség... segítek eljuttatni, ha az lenne az akadály.Köszönöm a mai napot – életre szóló élmény, könnyes mosoly!

Fa ültetés - Károlyi István Gyermekközpont, Fót